کاربردهای دوربین مداربسته

کاربردهای دوربین مداربسته

کاربردهای دوربین مداربسته
کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس.

 

 

 – جلوگیری از ارتکاب جرایم:
کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.

آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها ۵۱ درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم ۲۳% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار ۷% بوده است.

 

مطالب مرتبط را ببینید :
ضد نور در سیستم دوربین های مداربسته

 

 – کاربرد صنعتی:
در کارخانجات صنعتی نیز از دوربین های مداربسته در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک، دشوار یا حتی غیر ممکن است نیز بهره گرفته می شود. در کارخانجاتی مثل کارخانجات شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای. در مراکز صنعتی استفاده از دوربین های اسکن خط تولید و دوربین های حرارتی رواج زیادی دارد.

 

 

کاربردهای دوربین مداربسته

 – کنترل ترافیک:
امروزه در اکثر کشورهای جهان از دوربین های مداربسته برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه در سطح گسترده ای استفاده می شود. از جمله کنترل میزان ترافیک در خیابان ها و ارسال اطلاعات توسط gps به رانندگانی که قصد عبور از مسیر آن خیابان ها را دارند. تحت نظارت قراردادن تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی حداقل کاربرد های دوربین مداربسته در کنترل وسایل نقلیه هستند. شناسایی اتوماتیک پلاک خودروها از جمله آخرین دستاورد های دوربین های مداربسته در این بخش می باشند.

 

مطالب مرتبط را ببینید :
ONVIF چیست ؟

– امنیت نقل و انتقالات:
در نقل و انتقلات عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از حوادثی که ممکن است در اثر خارج از دید بودن محل صورت بگیرد استفاده می شود. بطور مثال در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از اینکه مسافر از در عبور کرده است و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری و مترو.

 

 


 

البرز شبکه  آماده فروش تجهیزات و ارائه خدمات در زمینه پروژه های نظارت تصویری ، شبکه های کامپیوتری و مراکز تلفن سانترال می باشد.

 

کانال ما در تلگرام
کانال ما در تلگرام
صفحه ما در اینستاگرام
صفحه ما در اینستاگرام

 

 

کلیدواژه : ارتباطات ویدیوییارسال اطلاعات توسط gpsپروژه دوربین مداربستهپروژه شبکه های کامپیوتریپروژه نظارت تصویریتصویر برداری نامحسوسجلوگیری از ارتکاب جرایمجلوگیری از جرایم جناییجلوگیری از جرایم رانندگیخدمات نصب دوربین مداربستهخدمات نصب و راه اندازی مراکز تلفن سانترالدوربین دستگاه خود پردازدوربین مداربسته پلاک خواندوربین های اسکن خط تولیددوربین های حرارتیسیستم های حفاظتیشناسایی اتوماتیک پلاک خودروفروش تجهیزات تلفن سانترالفروش تجهیزات دوربین مداربستهفروش تجهیزات شبکه های کامپیوتریفروش لوازم کامپیوتر و تجهیزات جانبیکاربردهای دوربین مداربستهکنترل ترافیککنترل مترو با دوربین مداربستهنصب دوربین در نیروگاه های هسته اینصب دوربین مداربسته برای کنترل ترافیکنصب دوربین مداربسته در اتوبوسنصب دوربین مداربسته در پارکینگنصب دوربین مداربسته در فرودگاهنصب دوربین مداربسته در قطار شهرینصب دوربین مداربسته در مترونصب دوربین مداربسته در مراکز عمومینصب دوربین مداربسته کارخانجات صنعتینظارت بر تصادفات
کاربر ارشد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *